Главная » Файлы » Рудник Гуляйполе » Документы

Звернення до народних депутатів
27.03.2013, 18:52

 

 

Народному депутату України

                                                                    Міщенко Андрію Миколайовичу

                                                                           Зубчевському Олександру Петровичу

           Голова Гуляйпільської громадської організації

« Гуляйпільська громада»

                                                                                      Левченко Сергій Олексійович

                                                               М. Гуляйполе

 

 

 

 

 

 

 

З в е р н е н н я

    Звертаємося до Вас з проханням втрутитися в ситуацію що скалася в Гуляйпільському районі в звязку з можливою розробкою Гуляйпільського родовища магнетитових кварцитів.

   Суть проблеми полягає в тому, що незрозуміле ТОВ «Гайчурський ГЗК» в зговорі з чиновниками  Запорізької обл., ради та ОДА таємно від місцевих мешканців почали погоджувати док., на розробку Гуляйпільського родовища.

    Так 24.12. 2012р. В Запорізькій обл.  раді, а 26.12.2012р.  в Гуляйпільській районній раді , не повідомляючи жителям  м. Гуляйполя та Гуляйпільського району було погодженно ТОВ «Гайчурський ГЗГ» дозвіл на геологічне вивчення, та в тому числі дослідно промислову розробку родовища. (дослідно промислова розробка родовища включає в себе розробку родовища в обсязі до 10% від обєму запасів, а при запасах затверджех ще в 1981 р. 1,7 млрд.т. можна копати дуже довго!)

     29.12.2012р.  ТОВ «Гайчурський ГЗК» надано спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вичення у тому числі дослідно промислову розробку залізистих кварцитів Гуляйпільського родовища.

    Дізнавшись про плани розробки родовища наша громадська організація почала інформувати місцевих жителів про наміри чиновників, та про тяжкі екологічні наслідки розробки родовища та будівництва ГЗК на території району, всіма доступними нам засобами, листовки, збори грамадян .

     Занепокоєння викликає те, що нам, місцевим мешканцям, відомо ще з часів СССР те, що родовище містить шкідливі елементи, а саме радіоактивні елементи уран, торій про що свідчить робота А.І. Севальнєв  головного санітарного лікаря запорізької обл.,(Додаток 1) та  Запорізького державного медичного університету.

     Також про вміст радіоактивних речовин пишуть в своїх роботах вчені (Додаток 2) Волкова Татьяна Петрівна із Донецького НТУ , яку нажаль за її правдиву інформацію про родовище почали ущимляти в її правах.

     В северной и восточной частях Гуляйпольского блока выделена при металлогеническом районировании Украинского щита (Карта редкометального оруденения Украинского щита масштаба 1:1500000 / Бочай Л.В., Галецкий Л.С., Колосовская В.А., Покидько В.Е.. - Киев: Геоинформ, 1995.)     Гайчурская металлогеническая зона. Она сложена образованиями осипенковской свиты. В границах зоны выявлены многочисленные проявления и геохимические аномалии редких земель преимущественно иттриевой группы, редких металлов (цирконий, тантал, ниобий), урана, апатита, золота. Отдельно определены Успеновское рудоносное поле и Гуляйпольское рудное поле.

    Також про складні гідрогеологічні умови можливої розробки родовища говориться в екологічній картці виданій на розробку родовища Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій обл.. А саме про велику кількість водоносних слоїв 7 шт., та прибуток підземних вод в карєр в обємі 400-600 куб.м., на годину. Таку кількість мінералізованої води  3,5-5г., на літер, будуть скидати в хвостохранилища та у шламовідвали , які будуть створенні на території найродючиших земель України .

    Чиновники в своїх відписках нам говорять, що родовище  ще треба досліджувати. Але ще з 1953-4рр., родовище досліджене на глибину 200м. а в 1971-1984 рр., проводилася детальна геологогічна  розвідка родовища було пробурено кілька сотень скважин .  В 1981 р. ЦКЗ Мінчермета СССР протоколом від 22.12.1981 №82-ВК затверджено техніко –економічне обгрунтування родовища.  І в 1984 р планувалося почати розробляти Гуляйпільське родовище.

    Була вже майже створена «зона» для хіміків, яких планувалося задіяти для робіт в карєрі (!) призначені начальник та охорона «зони», складені договори з інженерами та робітниками...

    Але катастрофа на Чернобильській АЕС завадила цим планам. 

   В 2004-2006рр. Індустріальний Союз Донбаса в начолі з Тарутою С., Було створено ТОВ «Магнетит» яке отримало спеціалний дозвіл на розробку родовища. Гуляйпільська громада тоді зібрала матеріали, які свідчили про фальсифікації в погоджувальних  документах. Провела широку компанію в пресі про нечистих на руку ділків, в результаті чого ліцензію анулювали.

    На протязі 2011 р.  ТОВ «Гуляйполе Айрон» з уставним капіталом в одну тис. Гривень (!) намагалося знову пробитися до Гуляйпільського родовища. На рівні Запорізької ОДА  її голова Б. Петров на всю Україну заявив, що це Канадська інвестеційна фірма хоче вкласти в розробку родовища кілька млрд.  гривень.         Варто  було розкрити інтернет, як відразу зясувалося, що ніякої Канадської фірми в природі не існує. На сесії селищної ради селища Залізничного 22 грудня 2011р. представники ТОВ «Гуляйполе Айрон»  намагалися домовитися з депутатами на їхню згоду в питанні надання погодження та виділення землі (?) на розробку родовища. Але вислухавши директора ТОВ та головного інженера стало зрозуміло, що все, що вони говорили на сесії було простою брехнею.. Тому одноголосно місцеві депутати відмовили в погодженні.

    Нажаль  тепер ситуація  ускладнилася тим, що чиновники в КМ України вирішили, що Конститція України не для них і постановою КМУ №615 від 30.05.2011р. п.9, усунули з процедури погодження  надання надр у користування, відповідними районними, міськими, селищними, сільськими радами, на території яких містяться корисні копалини загальнодержавного значення.  Що є грубим порушенням Конститції України  «стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.»

    Цим рішенням влада усунула територіальні громади від вирішеня питання де і в яких екологічних умовах жити місцевим жителям. Як би ці роботи до підготовки  розробки родовища велися державою то це б була одна справа.

     А так в один голос нам всі чиновники, як в Гуляйполі так і в Запоріжжі говорять, що вони не знають хто власники ТОВ «Гайчурський ГЗК».

   Ми провели своє розслідування в результаті чого зясувалося, що засновники ТОВ це дочка, жінка та бізнес партнер депутата ВР Іванющенко Юрія Володимировича.

    Ми провели також збір екологічної та геологогічної інформації про Гуляйпільське родовище, провели зустрічі з вченими, які в один голос заявляють, що нема ніякої економічної доцільності знищувати родючі  черноземи.

     Розробка родовища призведе до непоправимих екологічних наслідків, це порушення природних гідрогеологічних режимів підземних і поверхневих водотоків, зневоднення великих територій, підтоплення великих площ, засолення грунтів, погіршення якості питних, грунтових і відкачуваних вод.    Запилення, загазованості повітряного басейну і потрапляння у сферу життя людини ( у води, грунти, повітря ) шкідливих хімічних сполук важких металів, сірки, азоту, вуглеводню, оксидів заліза, кремнію та ін. У вчених викликає здивування та незапокоєння те, що вміст заліза у Гуляйпільському родовищу дуже малий 16-18%. Це при тому, що в теперішній час у хвостосховищах м. Кривого Рогу знаходиться близько 2,5 млрд. т шламів, які займають площу 7,1 тис. га. Середній вміст заліза в них 15 %.

      Виникає просте питання кому буде вигідна розробка такого родовища?

 І чи залізна руда потрібна?

   Звертаємося до ВАС, як до народного депутата з проханням;

1.    Втрутися в ситуацію і звернутися до Запорізької обласної ради з вимогою переглянути своє погодження на геологічне вивчення  та дослідно промислову розробку Гуляйпільського родовища магнетитових кварцитів. Спираючись на підписи жителів м. Гуляйполя та Гуляйпільського району які категорично проти розробки Гуляйпільського  родовища.

2.    Знайти механізм відміни постанови КМ України № 615 від 30 травня 2011 р. «Про порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами» якою було грубо порушено Конституцію України, та права Українського народу.

3.    Витребувати в Запорізькій обл. раді повний пакет документів поданий ТОВ «Гайчурський ГЗК» на погодження у Запорізьку обл. раду. І перевірити наявні докуметнти чи відповідають вони вимогам постанови КМ України № 615 від 30 травня 2011 р. «Про порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами» відповідно Додатоку 1.

 

 

 

 

 

Голова Гуляйпільської громадської                                            Левченко С.О.

районної організації

 

27.03.2013

 

 

 

 

 

Категория: Документы | Добавил: slnikolas
Просмотров: 1344 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0