Главная » 2013 » Апрель » 02

                       Говорить «Гуляйпільська Громада»     №2

Доборолась Україна до самого краю. Вставай, хто живий, в кого думка повстала.

Гірше ляха своїї діти її розпинають  (Т.Шевченко) Година для праці наста-ла.(Л.Українка)

Дорогі  Земляки!

Це єдиний спосіб спілкуватись з вами. За період , який пройшов, «Гуляйпільська громада» активно збирає підписи мешканців району. Ми повинні Вам сказати , що відмовляються одиниці, та ті, кого влада «нашугала»  до стану чеховського піскаря, який «Жил дрожал и умирал дрожал». Решта людей масово підтримують  боротьбу проти відкриття кар’єру. Свідчення науковців доповнюють нашу тривогу. Залізна руда Гуляйпільського родовища надзвичайно бідна та складає 16-18 %. Науковці стверджують, що комбінат, який буде побудовано тільки для збагачення руди, окупить  себе  через 100 років. Сьогодні  існує багато законсервованих  шахт з процентним вмістом заліза до 50% в Кривому Розі. Але туди не ідуть, хочуть знищити наші  родючі чорноземи.

Повірте це реальна інформація, а не страшилка. Зверніться до друзів та знайомих, які проживають біля Нікополя (Чортомлик)-там найстрашніший кар’єр України. Вибухові роботи здійснюються щотижня. Найменша протяжність вибухів 30 секунд. Жодна хата, яка розташована  неподалік, не витримає цих коливань землі. Сьогоднї стоїть питання жити чи не жити нам в наших домівках. Вода навіки зникне не тільки в нашому районі, адже  глибина кар’єру  більша  ніж 650 м. згідно екологічної карти в кар’єр ЩОГОДИНИ буде скидатись до 1500 куб.м. води. ЗА ДОБУ   36 000 куб м. Всі райони залишаться без води. Вітрова ерозія, солончаки, забруднення навколишнього середовища. Займатись сільським господарством стане неможливо. Все, що виросте на городі  стане не придатне до вживання. Дехто думає, що це все  буде дуже не скоро. Запамятайте: з дня отримання проекту на руки, замовник  через ВІСІМ місяців першу промислову продукцію. Тобто сьогодні невідомо чи будемо ми їсти осінню те, що посадимо  на городі  цією весною. В кар’єрі будуть працювати  БІЛАЗИ вантажопідйомністю більше СОРОКА  тон кожен та потужні кар’єрні екскаватори, тому котлован  буде розритий до глибини 650 метрів за з-4 місяці максимум, темпи будуть надзвичайно швидкі. Що стосується робочих місць. Покажіть мені того батька, матір, діда, бабусю, які пошлють в це  пекло робити своїх дітей та онуків. Майте на увазі, що вам  просто брешуть, коли говорять, що податки сплачуватимуться на місцях. Податки 100 % перерховуються до державного бюджету, тому не треба розповідати байки про процвітання району, якого скоро просто не буде. Все це  розуміють наші сусіди, мешканці Пологівського, Оріхівського, Новомиколаївського, Покровського районів та м. Запоріжжя. Вони нас підтримують. Ми стверджуємо, що це буде рукотворний Чорнобиль Півдня України, який не накриєш  саркофагом.

                   Багатьох цікавить юридичний аспект проблеми. Конституція України-закон прямої дії, який стверджує «Земля та її надра належать народу   ст. Господарем на своїй території є територіальна громада».

Яке рішення прийме територіальна громада району 07.04.2013 року о  12.00.-так і буде. Нас зрадили депутати обласної ради,вони тут не живуть. Хочеться вірити, що депутати райради, були обдурені, але сьогоднішнє їхнє мовчання свідчить про друге. Отже ми територіальна громада маємо, згідно статті Конституції  України,   перейти до БЕЗПОСЕРЕДНЬОГО  управління  громадою, таким чином  виразивши недовіру органам місцевого самоврядування, які прийняли  антинародне рішення не погодивши з територіальною громадою питання надання погодження на відкриття кар’єру. Кожен Ваш підпис – це  підтримка  РІШЕННЯ  ГРОМАДИ, тому обов’язково поставте підпис. Вимагайте звітів депутатів перед виборцями.

Друзі наші

Ми знаємо, як плюндрують та нищать гідність бюджетників і тих, хто має роботу вас звільняють, погрожують. Знайомий почерк по Вільнянську. ТРИМАЙТЕСЬ. Ми надіємось, що ви скажете своє слово в КСК.

Ми звертаємось до медиків району. Ви, як ніхто другий знаєте стан справ  зі здоровям та онкологією в районі та яким чином спотворюється правда. Не мовчіть.

Ми звертаємось до трудівників сільського господарства. Ви добре знаєте, що Земля МАТИ - ГОДУВАЛЬНИЦЯ. Не нам вам розповідати що вона жива і що буде, коли груди  гуляйпільських чорноземів.

Розпанахає вирва діаметром декілька кіло ... Читать дальше »

Категория: Рудник Гуляйполе | Просмотров: 782 | Добавил: slnikolas | Дата: 02.04.2013





Категория: Рудник Гуляйполе | Просмотров: 644 | Добавил: slnikolas | Дата: 02.04.2013

В Гуляйполі протестуватимуть проти розробки радіоактивного родовища

Наприкінці 2012 року депутати Запорізької обласної ради дали дозвіл на дослідно-промислову розробку залізорудного родовища поблизу м. Гуляйполя. Це рішення прийнято без жодних обговорень з  місцевими мешканцями,  з приховуванням справжніх намірів інвесторів та можливих наслідків.

Родовище містить надзвичайно низький рівень вмісту заліза, що робить його розробку заради цього металу економічно недоцільною.  Разом з тим, в руді високий вміст радіоактивних речовин, про що неодноразово писали науковці ще за часів СРСР.

Громада Гуляйполя не миритиметься зі свавіллям чиновників та нехтуванням здоров’ям  мешканців навколишніх територій. Гуляйпільці організовують збір територіальної громади,  де вимагатимуть скасування протиправного рішення Запорізької облради про надання дозволуна користування надрами ТОВ «Гайчурський ГЗК».

На збори громади гуляйпільського району завітають правозахисники з інших регіонів України, народні депутати. Також запрошений голова Запорізької обласної ради, Гуляйпільської районної ради, депутати. Закликаємо приєднатися представників громад м. Поліг, Оріхова, Новомиколаївкита інших населених пунктів, оскільки ця проблема не має адміністративних меж та стосується кожного, незалежно від соціального статусу.

 

Дата: 07 квітня, 2013 року
Час:
 12:00
Місце:
 м. Гуляйполе, площа перед КСК «Сучасник» (вул. Петровського, 2).

Контактна особа:Левченко Сергій, тел.: 099-079-85-73

 

Довідково:пошукові та розвідувальні роботи на Гуляйпільському родовищі виконані в 1953-1954р. та 1971-1984 році. За цей період прищурено 396 свердловин. За результатами досліджень встановлено, що вміст заліза в руді знаходиться на рівні 15-17%. Тоді ж визначений оптимальний спосіб видобутку – відкритий, враховуючи складні умови залягання копалин. Для порівняння, вміст заліза в криворізькому залізорудному басейні знаходиться на рівні 30-35%.

Запорізька облрада дала дозвіл на дослідно-промислову розробку, що передбачає добування до10% вмісту копалин. Це автоматично дає дозвілна повну розробкучерез 5 років.

Згідно досліджень, рівень перевищення допустимої дози забруднень газом радоном (основного показника наявності урану) в повітрі житлових приміщеньГуляйпільського району становить 62%, Оріхівського району - 53%, Токмакського 43%.

На початку березня гуляйпільціорганізовували збори небайдужих, де визначалися з можливою протидією розробці. Тоді участь в них прий ... Читать дальше »

Категория: Рудник Гуляйполе | Просмотров: 679 | Добавил: slnikolas | Дата: 02.04.2013

Календарь
«  Апрель 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0